Dátum: 25.11.2010

Vložil: LATAK

Titulok: Re:Statny fond rozvoja byvania - Babin, fondy EU, vizia, dlhy.


Ahoj Branislav. Velmi Ma tesi, ze pises, si pre mna dobrym diskusnym partnerom. Ano, je pravda, ze podmienky SFRB predpokladaju bud obecny uver, alebo splacanie najomnikov. Podstatou je fakt, ze v obci je vola byvat a ak je, je potrebne jej ist v ustrety a riesit ju. Myslim si, ze pokial sa nam podari zriadit v Babine obecne bytovky, podari sa to vtedy ak tuto snahu budem mat podporovanu realnou potrebou obyvatelstva a tu som pri sondovani v obci zistil. Moj zamer je reflektovat a naplnat potreby zakaznikov/ obcanov – hladanim rieseni. To je motto.



Ano, planujem aktivne vykupovat pozemky a vytvarat z nich stavebne parcely a mat ich v ponuke pre mladomanzelov. Dalo sa to zrealizovat vo Vavrecke, preco to nie je mozne u nas? Pises „veci bezplatne“- na co myslis? Bezplatne planujeme poskytovat poradenstvo ohladne problemov s pozemkami, co realne ludia citia a potrebuju. Tento bod programu ako vacsina vzisla s diskusie s ludmi na ulici. Ak prehodnotime pracovne miesta na obecnom urade, viem ze najdem zdroje na toto nove/ ine a lepsie pracovne miesto. Je to potreba ludi/ klientov a urad ako producent spokojnosti klientov musi na to reagovat a doteraz tak neucinil.

Branislav, v rezervnom fonde obce je cez 2 mil SKK, usporami v rozpocte viem usporit cca 1 mil SKK, dalsie prostriedky chcem ziskat z EU fondov, ktorym rozumiem – HLAVNYM ATRIBUTOM USPESNOSTI JE PROAKTIVITA- faktgraficke informacie su doplnitelne velmi rychlo. Plus co sa tej politiky tyka, vies mam prisluby prave tych politikov, ktori vidia ze ak mi nepomozu cez dotacie pre Babin, tak tu budu stale utoky Vrtuliarov a oni to nechcu. Uznavam ze sa rozumies EU fondom, ale viem ze aj ini, napriklad p. Chaban, ci p. Khun, ktori radia zasa mne, rovnako ako Ty radis jednemu klanu v Babine:–)
Samozrejme ze nie su schvalene EU projekty pre Babin, ved sa ziadne ani nepodavali, ja chcem prave opak, aktivne ich generovat a podavat. Ak neziadas len na zaklade toho ze ti raz niekto povedal ze tvoja obec je pod 2000 obyvatelov a tym ta odbil, tak je jasne ze nic nezozenies. Postoj je dolezity, postoj personalu obce – myslim tym managementu / vedenia – starostu a poslancov. Ak je postoj, dobre za pol roka na gulas a pohlasujeme co je - tak co cakas? Pozri, myslim si, ze je skoda ze ten kandidat za starostu a poslancov a jeho syn si musia prenajat teba, aby mi protiargumentoval. Ja by som bol velmi rad, keby ludia ako ty boli poslancami, ba dokonca starostom Babina. :–-)

Ano, chcem, aby babinski poslanci boli aktivni poslanci. Branislav, chodim na peticiu a stretam sa s ludmi z Buciny a ich susedia mi to vravia...., ty tu nie si, nezhovaras sa s tymi ludmi. Si v kontakte s jednym klanom a lobujes za nich, cize si silno tendencny, ale zasa som vdacny za tvoje prispevky, lebo nie su o nadavkach:–)



Co sa konkurencie tyka, nerozumiem. Co na postoji starostu meni fakt ze ma konkurentov? V podnikani prestanes podnikat preto ze mas konkurenciu? OK, to nie je moj postoj...


Som za, akonahle sa dostanem na urad k tejto informacii / dnesna miera zadlzenosti obce/ , zverejnim ju na mojej webstranke.


Branislav, dakujem ti za tvoje prispevky a snahu zrealnit. Urcite budem velmi rad ak budes otvoreny spolupraci po volbach. Mam svojho poradcu p. Ivana Khnuna a viem s konzultacii s nim, ze plan stoji na realnych nohach. Ale nie som vseved, dam si poradit – o tom je otvoreny management:–) Urcite viem ponuknut obci aktivnejsi a prinosnejsi postoj ako sucasny starosta.


Dobre poznam p. Blanara. Viem ze on sa riadi ucinnostou svojhu uradu. Viem to z Transparency International, kde bol na skoleni. Viem ze sa s nim bude dat dohodnut, ak vidi dobry projekt a dynamickeho starostu. Co sa tyka politickeho tricka, neboj, ja sa nan prilis nespolieham. Uvedomujem si konkurenciu a spolieham sa na SEBA, Branislav. Nikto mi neda nic zadarmo, to ja viem a prave to je moja valuta, ktoru ponukam v porovnani so sucasnou garniturou Babina.


Branislav, tesi ma to, fakt. Som rad ze mas vytlacene moje vizie a prosim konstruktivne ma kritizuj, pomaha to. Lebo viem ze len erudovana a inteligentna opozicia posuva politikov vped. Bez nej skostnateju. Dakujem ti za to, ze budes fungovat ako moj korektny kritik. Tesim sa na to. Peto

PS: Projekty s ktorymi som mal docinenia posledne roky. JobCentrum Nizna, Uciaci sa region (ICM), Doskolovanie psychologov Zilisnekho kraja, Norwegia (vymenny program). Trim sie. A diky ze si proti vrtuliam, tym dokazujes ze nie si apriorny oponent ale kriticky a tych mam rad.

Pridať nový príspevok