Dátum: 20.11.2010

Vložil: terka

Titulok: Re:Nase financie

Ahoj Mirka,
nemôžem reagovať na tvoj článok,lebo je tam veľa slov ktoré si môžeš sama na vlastné oči prekontrolovať.
Financie kostolníka -má raz do roka zbierku a to na Vianoce, kde mu ľudia dávajú dobrovoľne príspevok ,za službu ktorú bezplatne vykonáva celý rok, chceš si to sním vymeniť?
Zvonček - už roky peniaze zo zvončeka idú na elektrinu, ak si si nevšimla pár rôčkov sa na elektrinu neskladáme.
Kvetinový fond je čiste len na kvety ,ak si ich ženy nekúpia , tak nevyzdobia kostol a kúpia za ne metly ,čistiace prostriedky,utierky... a čo sa dá do fondu ,tak tiež asi si si nevšimla , že keď máme veľkú noc,je vyzdobený hrob a kostol, na Turíce vyzdobený kostol, na Vianoce betlehem a stromček,.. myslíš si,že tá výzdoba je s ničoho?Ja som už koľkokrát kupovala kytice a keď ti mám pravdu povedať ,tak skoro nikdy mi nezvýšili peniaze,ešte som si musela zaplatiť cestu.
Strecha-vďaka Bohu ,že sa tak veľmi rýchlo spravila lebo bola v katastrofálnom stave, a to ti potvrdia aj odborníci, a zbierka bola dobrovoľná.Rozpočet je aj na oficiálnej stránky Babína, stačí si ho prečítať.
Čo sa týka omší ,stačí ísť do sakristie a tam je zošit ,kde sa ide za radom ,ako ľudia si nahlasujú omše .len tridsať dňové a ročnice sa dávajú ,vtedy keď je výročný deň úmrtia. Peniaze sú dobrovolné,keď nedáš ,nemusíš ,pán farár si ich nepýta od nikoho nebude.A toto si zaužívali naše mamy a babky, spýtaj sa ich prečo to robia. A dajú ti odpoveď .
A čo sa týka dovolenky ,každý má nárok na dovolenku, aj on si musí oddýchnuť. Ty nemávaš dovolenku?
Ja si napríklad dovolenku vyberiem celú naraz a to nejdem do práce ,skoro celé prázdniny ,lebo mám na ňu nárok zo zákona aj pán farár je len človek,ako Ty a potrebuje odych.

Mirka všetko sa dá skontrolovať, len musíš prísť osobne a pýtať sa, čítať a počúvať.

Pridať nový príspevok