V Babine psycholog nemoze hovorit seniorom o pomoci cez psychologiu

    

Ziadost Latak Gerontopsychologia Prednaska Babin Seniori

 

Diskusná téma: Apage psychologicus!

Dátum: 24.11.2010

Vložil: dôchodca

Titulok: starnutie?

Milý Peter, som senior, ktorý ešte plnohodnotne pracuje v školstve. Nepoznám Ťa, ale chcel by som Ti len oznámiť, že súhlasím s postupom obecného úradu, pretože toto stretnutie seniorov je zväčša v obciach realizované periodicky každý rok, pričom organizátor sa snaží o tri veci pre seniorov počas tohto stretnutia a to je zábava, zábava a zábava. Taktiež som si všimol, že o prednášku si požiadal 26.10.2010, teda 3 dni pred stretnutím, čo je dosť krátka doba na rozhodnutie o začlenenie tvojho predmetného, nie hocijakého, programu do akcie, najmä ak si mal na to čas jeden celý rok. Nabudúce by si mal v prílohe preukázať, že si odborne vyškolený na takúto prezentáciu, aby si neodbornou prednáškou nenarobil "viac škody ako osohu". Aj napriek tomu si myslím, že takáto prednáška nepatrí na toto stretnutie, pre seniorov to nie je lákadlo už svojím predmetom prednášky. Nechceme medzi riadkami počuť o tom, ako sa nám kráti život, ako tzv. "psychológ" (si PhDr.?, konkretizuj prosím Ťa v akej oblasti si vyštudoval? ) si si na toto stretnutie mohol nájsť inú tému.
Prepáč Peter, ale po preštudovaní pár strán tejto webstránky mám skôr pocit, že si sa snažil kvôli sebe na svoje zviditeľnenie a nie pre nás seniorov. Neviem prečo, ale mám pocit, že si aj rád, že Ti OÚ nevyhovel a Ty si to mohol zverejniť.
Ale nepreháňaš to už? rada pre Teba- na dosiahnutie (všetci vieme akého) cieľa: Všetkého veľa škodí, menej je niekedy viac! Ako nestranný som začal čítať tvoju stránku so zvedavosťou, najskôr si mal moje sympatie, no čím som čítal ďalej, tak si ju strácal, až som pochopil, že hľadáš len svoju prezentáciu.
Peter, nič osobné, len som sa chcel zastať aspoň na jednej stránke osôb, (tu konkrétne ľudí na OÚ, predpokladám starostu), na ktorých neustále útočíš, je mi ich ľúto, že takto ničíš ich osobnosť, ich výsledky, na verejnej stránke, aj keď psycholog by sa mal snažiť presadzovať opak. S pozdravom.

Dátum: 25.11.2010

Vložil: Latak

Titulok: Re:starnutie?

Dobry den, dakujem za Vasu reakciu. Vas postoj k obsahu obecneho stretnutia seniorov respektujem, ale je len Vasou sukromnou predstavou. Myslim si ze nie je ziaden dovod aby na taktomto stretnuti nebola prednaska psychologa. Moju ziadost obecnemu uradu som zaslal lebo viem ze p. starosta ma blokoval vo vsetkom uz z principu, vid sekciu arogancia moci na www.oravabezvrtul.sk Tato webstranka a jej obsah pod sekciou Babin Volby je pochopitelne kriticky nakolko ja som protikandidat a som v predvolebnej kampani. Je teda viac nez pravdepodobne, ze sa snazim poukazovat na preslapy a negativa. Pozitiva by mali zniet odinakial nemyslite? Plus termin podania ziadosti - nerozumiem preco by bolo podmienkou prijatia takehoto bodu do programu podanie rok dopredu alebo viac ako par dni. Naozaj uprimne nerozumiem preco by to malo byt podmienkou. Preco by 3 dni neboli dostatocne na vidiecku prednasku a stretnutie? Je nesporne, a ak nie ste v nasej obci a neboli ste s osobami, ktore este osobne p. starostu ziadali aby mi to umoznil, lebo sa im pacila moja prednaska pre mladych pred touto mojou ziadostou, je nesporne, ze sa Vam zda, ze obecny urad je v prave. Ja si aj dnes myslim ze vonkoncom nie. Pozrite si obcasniky a vesniky inych obci, je tam vela priestoru pre vsetkych kandidatov, lebo v Babne je totalita. Sledovanie tejto webstranky je ciastocne, realita v Babine je sirsia a ak by ste chcel hodnotit objektivne, potreboval by ste ju poznat. Viem ze z danych informacii ktore sa Vam tu dostavaju, mozete mat prirodzene takyto dojem, avsak je to len subjektivny dojem.

Co sa tyka mojej kvalifikacie, som magistrom jednoodboroveho studia psychologie z UK Bratislava. Pracoval som v psychologickej poradni, myslim ze na popularnu prednasku o ktoru ma mimochodom poziadali ludia z obce - ludia, ktori nieco znamenaju, myslim si ze bola viac nez vhodna. Co sa tyka mojho PhD., pracujem na nom.

Rovnako si myslim ze tema preklenutia generacnych rozdielov, techniky chapania medzi starsou a mladou generaciu, temy Logoterapie V. Frankla su viac nez vhodne na tuto prilezitost.

Ci nieco prehanam. Prepacte, ale toto je znova Vas subjektivny dojem.

Neberiem Vam Vas dojem a na zaklade neho snahu obhajovat ludi, ktori sa asi snazia robit co najlepsie vedia, ale robia pri tom chyby. Je normalne a prirodzene, ze na tieto chyby poukazujem.

S uctou k Vasmu veku, Peter

Pridať nový príspevok