Otvorení list III občanov Babína

 

 

Reakcia na vyhlásenie poslancov a prehlásenie učiteľov ZŠ Babín

Poslanci nám rozniesli letáky, nedočítala som sa tam stále odpoveď na otázku – Kto bude viesť našu obec po odvolaní starostu a či to dokáže tak, ako on.

Referendum
Píšete, že referendum bude stáť len 1000€ nie 8000€ ako tvrdí starosta. Prečo ste nezarátali ostatné výdavky? Ako sú napríklad predčasné voľby?

Bonboniéry
Ak je vám ľúto, že my matky sme dostali bonboniéry na MDŽ, a ak si myslíte, že je to trestný čin napíšte mi a ja vám ju osobne prinesiem. Tak isto sa to týka podielov. Vytýkate mu aj ples, diskotéky, prechod cez chotár a obecný spravodaj. Načo sú potom obecné zdroje, keď sa nemôžu využiť v prospech občanov?

Otvorený list
Píšete, že mi odpovedáte na môj otvorený list. Na ktorú otázku ste mi odpovedali? Ja som tam nenašla žiadnu odpoveď. Aký trestný čin urobil starosta našej obce Peter Laťák, že ho chcete odvolať?

Mám zverejniť ľudí, ktorý súhlasia s mojím listom? Aby ste ich urážali ako mňa a môjho manžela na urbárskej schôdzi? Konkrétne poslanec Bukovský.

Podania na občanov
Prečo ich neriešite vy poslanci spolu so starostom, ako je to v každej obci, len u nás to rieši starosta sám.

Prehlásenie učiteľov
Keby som ja bola zamestnankyňou školy, tiež by som to vyhlásenie podpísala, aby som neprišla o prácu.

Projekty
V novinách ste vyčítali starostovi, že ohrozil projekty. Ktorý projekt ste vybavili vy? To predsa nemôžete myslieť vážne, že ohrozil svoju vlastnú prácu.

Obecný traktor
Vieme že to bol šrot, ktorý žral veľa nafty. Mať takého žraloka je lacnejšie si traktor prenajať. Keby Vás naozaj zaujímali obecné veci tak by ste to mali vedieť, ak tomu nerozumiete, spýtajte sa na to môjho manžela, on Vám to vysvetlí. Ak ste mali lepšie riešenie mali ste ho starostovi navrhnúť, hádam sme nemali chodiť po neodhrnutých cestách.    

Morena zamestnanci
Neviem prečo Vám stále vadia zamestnanci projektu Morena, pokiaľ sme ich nemali mali sme okolo celej dediny smetiská, dokonca v horách boli povyvážané smeti, ktoré museli odpratať, zato by sme im mali byť vďačný, že udržiavajú našu dedinu čistú. Má ich vyhodiť na ulicu? Stále tu píšete pri cenách „údajne“, máte predsa kontrolórku, dajte si to preveriť a nepíšte nezmysly.

Obecné auto
Stále vyčítate starostovi, že veľa jazdí na obecnom aute. Keby sedel v krčme a nevybavoval dotácie pre našu obec tak by auto ani nepotreboval. Čo vlastne chcete? Aby sa naša obec rozvíjala alebo aby auto nebolo používané?

 

Píšete tu o spokojnosti obce. Mohli ste nám nechať pokojný aspoň veľký týždeň a veľkú noc, nie celá dedina rieši, či sa má alebo nemá zúčastniť referenda.

Načo sú vlastne poslanci? Na spoluprácu so starostom? Alebo na hádzanie polien pod nohy aby nemohol vykonávať svoju prácu ale namiesto toho sa musí zaoberať Vašimi obvineniami.

Vrchol všetkého je, že ste do toho zatiahli aj nášho pána farára. Nie je to dosť, že je odvolaný z našej obce?

Verím, že náš starosta Peter Laťák ostane aj naďalej starostom našej obce. Ak bude odvolaný uvidíme, čo dokážete urobiť s našou obcou Vy. Zatiaľ robíte len rozbroje v obci.

S pozdravom
Občianka obce Babín Kristína Babinská

 

 

ONLINE AKNETA O REFERENDE V BABINE PRE VAS

 

Zúčastníte sa údajného referenda v Babíne ?
 
Áno   2 14%
Nie   12 86%
 

 

 

 

 

 

 

 

otvorený list III. Babinská Kris