Námestovský anjel pomohol

 

https://www.namestovskyanjel.sk/ 

 

 

 

 

 

Fotogaléria: Námestovský anjel pomohol

 Spletitá cesta životom...

 

Cesta životom je zvláštne spletitá. Často krát počuť slová, ako to by som neprial ani najväčšiemu nepriateľovi. Myslím, že dnes o sebe môžem vyriecť tieto slová. Toto by som nepriala nikomu. Môj život bola spleť zaujímavých stretov a snažení. Bojovala som proti silnej osobnosti otca, utekala som z pod jeho diktátu a zrazu som sa ocitla pod diktátom iným. Pokiaľ som sa zorientovala, už sa nedalo inak. Dnes môj život napĺňa pohľad na spiace tváričky, na pokojné výdychy mojich štyroch anjelikov.

Som matkou 4 maloletých detí – sirôtok, ktorým nedávno pred vianočnými

sviatkami zomrel ich milovaný ocinko. Detičky sú vo veku 6r., 4r., 3r., a 1 rôčik má

maličký chlapček Jožko. Ostatné sú dievčatká. Mám na svojich peciach ťažký kríž, ktorým je vychovávať ich a zároveň poskytnúť im dobré vzdelanie. A na týchto pleciach je ešte nedorobený dom na mrznúcej Orave. Detičky o domčeku veľmi často rozprávajú, vedú medzi sebou spory o tom, kto bude mať ktorú izbičku, akou farbou vybielenú ... A neustále sa ma pýtajú, kedy domček už dorobím. Lenže predo mnou je ešte veľa nevyriešených otáznikov. Je to môj, ich vysnívaný domček, ktorých sen by som veľmi rada premenila na realitu. Dom je len v rozstavanom štádiu, takže zatiaľ najväčšími položkami sú okná, vonkajšie dvere a kúrenie.

           Banka bola natoľko štedrá, že nám za polročné zníženie splátok navŕšila celkovú sumu pôžičky o 2000 €. Bol to priamy zásah do rozjatrenej duše po smrti Jozefa.

           Vďaka za Vašu slamku....

 

https://www.ludialudom.sk/Stranky/ProjektDetail.aspx?projektId=108