Námestie "niekoho"

 

Vážení občania

 

Rád by som sa s Vami podelil o niekoľko postrehov. Zaujalo ma niekoľko vecí a rád by som sa Vás spýtal na Váš názor.

 

Ako určite väčšina z Vás vie, prednedávnom sa mi ako aktívnemu starostovi podarilo zohnať dotáciu na rekonštrukciu centier obcí.  Určite mi väčšina z Vás dá za pravdu, že naša obec, ktorá nemá žiadne dôstojné centrum jedno také potrebuje. Pozrime sa napríklad na Bobrov: https://www.obecbobrov.sk/index.php?page=fotogaleria-2.

V rámci transparentnosti a v rámci snahy čo najviac zjednodušiť občanom možnosť hlasovať vo veci prejavenia svojho názoru, či by boli  ZA a či PROTI zámeru urobiť v obci nejaké centrum  sme zriadili na Obecnom úrade anketu cez internet. Popri internetovej ankete sme robili osobnú anketu a tam sme nazbierali už cez 160 podpisov z cca 210 opýtaných, čo činí cca 70% súhlasiacich.

 

Fakt 1/  Keď hlasujete cez internet, program ukladá jednotlivé hlasovania do MS Excel tabuľky na lokálnej sieti Obecného úradu, ktorú som zriadil.  Ako vidíte v .pdf-ku nižšie, tesne pred prvým verejným hovorom 09/12/2011 v noci o 22:08:57 niekto, kto nechce námestie v Babíne šikovne bez uvedenia mena a priezviska hlasujúceho navkladal až 9 hlasov PROTI námestiu za dve minútky. Ale i napriek tomu bolo hlasov ZA viac, bolo ich 70% rovnako  ako tých cez papierové ankety. Zlým silám „niekoho“ to nevyšlo. 

Fakt 2/ Ako vidíte na druhej strane .pdf-ka nižšie, keď si „niekto“, kto nesúhlasí s námestím všimol 27/12/2011, že hlasov ZA námestie je akosi priveľa, tak zasa lišiacky navkladal ďalších 9 hlasov PROTI námestiu bez mena a priezviska od 14:39 do 14:46. Znova sily zla „niekoho“ chceli zmanipulovať verejnú mienku. Ale ako vidieť na 3tej strane prvého .pdf-ka, nepodarilo sa im to.

 Aj tak je hlasov ZA viac. 

 

 

Niekto Manipuluje Verejnou Mienkou

 

 

 

 

Dlho som sa zamýšľal, kto by mohol byť tak zlomyseľný a odvážil sa ísť proti väčšine občanov v Babíne. Mráz ma prešiel po chrbte, keď ma napadlo, kto by to mohol byť, niekto kto od tých samých ľudí proti ktorým ide dostal dôveru....

 

Fakt 3/  Minulý týždeň sme začali v rámci Morena čistenia odpratávať sneh pred kostolom. Uhadzovali sme ho bližšie k plotu.  Niekoľkokrát ma oslovili Morena zamestnanci, že „niekto“ im zvýšeným hlasom pri kostole zakazuje hádzať sneh z rozšírenej cesty na kamenný plôtik. Ten „niekto“ sa po čase za mnou zastavil a povedal mi pri svedkovi v kancelárii, že preto zakazoval obecným zamestnancom čistiť sneh spred kostola, aby soľ obsiahnutá v snehu nerozožierala pieskovec kamenného plôtika.  Ja som oslovil dodávateľa cestnej soli Technické služby Dolný Kubín a tí mi zagarantovali, že obyčajná cestná soľ nemôže poškodiť pieskovcový plot.

Fakt 4/ V rámci zodpovedného prístupu k verejným peniazom som vypracoval porovnanie cenových ponúk PCP jednej hodiny práce traktora pri odstraňovaní väčších kôp snehu. Na .pdf-ku nižšie na prvej strane vidíte túto tabuľku. Na prvom mieste ako najlacnejší sa umiestnil p. Hríň, potom p. Jurký z Vasiľova a potom p. Škunta.  Tento sneh som chcel dať odstrániť tomu, kto bude najlacnejší. Volal som p. Hríňovi, ale ten mal stroj v Čechách. Volal som p. Jurkému, ale ten nemohol  kvôli kalamite a vyťaženosti vo Vasiľove.  Až neskôr mi jeden nový Morena zamestnanec prezradil, že dotyčný sa pred ním vyjadril, že je to kvôli  tomu, že mu „niekto“  z Babína povedal, že mu starosta nezaplatí faktúru. Kto to len ten „niekto“ môže byť?  Žeby to bol ten istý „niekto“ ako vo fakte č. 3 ?  

Samozrejme, že som volal aj p. Škuntovi avšak ten mi nezdvíhal mobil a ani mi spätne nevolal. Takže nebolo možné ho objednať. Potom mi ten istý „niekto“  povedal, že on si zavolal p. Škuntu a ten mu odprace na traktore ten sneh z pred kostola.

 

 

 

SUKROMNE ZAUJMY NIEKOHO

 

 

 

Fakt 5/ Dňa 18/01/2012 sa na webstránke www.spevaren.babinovo.eu , ktorej administrátorom je p. Bohucký Miroslav, objavila informácia: Veľká vďaka Pánovi Ondrejovi Škuntovi, že na podnet FARSKEJ RADY nám konečne niekto odviezol sneh s pred kostola. Možno by bolo rozumne sa zamyslieť či je treba nové parkovisko keď sa niektorý zainteresovaný nevedia postarať ani o to ktoré už existuje

/ viď sám na : https://www.spevaren.babinovo.eu/ , alebo v .pdf-ku nižšie, druhá strana.

 

Fakt 6/ Dňa 18/01/2012 o 19:02 na verejnej sociálnej sieti Facebook p. Vlžáková, poslankyňa Obecného zastupiteľstva v Babíne, sestra p. Škuntu / mimochodom najdrahšieho dodávateľa služby odpratávania snehu/  si vložila pre svojich cez 700 priateľov status: „parkovisko“ a linku na https://www.spevaren.babinovo.eu/ a práve správcovi stránky https://www.spevaren.babinovo.eu/ p. Miroslavovi Bohuckému sa to najLIKE-ovalo.  Aká zhoda náhod....všakže?

 

Žeby puzzle do seba zapadali a „niekto“ je stále ten istý........ Žeby „niekomu“ záležalo, aby príbuzný/í „niekoho“ dostávali zvýhodnene „niečo“  od Obecného úradu ???? A ak sa tak nedeje, žeby ten, kto tak nerobí mal byť verejne pranierovaný za to, že „neposlúchol“ „niekoho“?

 Kto vie....

 

Ak ste uhádli, kto je „niekto“ napíšte na

https://www.facebook.com/profile.php?id=100001688649076&sk=wall

Urob si názor sám....

 

 

Tlač - Gmail - ODKAZ