Zomierajúci kôň kope...

 

Nesmiem povedať viac.... som viazaný diskrétnosťou..... ale ako hovorí ľudová múdrosť, jeden obrázok za sto slov...., alebo: "Zabiješ pastiera, ovce sa rozpŕchnu!"   (úfali, že aj v Babíne, ale márne, stádo sa zomklo ešte viac)

 

 

Diskusná téma: Hynúci kôň kope...

Dátum: 20.11.2010

Vložil: terka

Titulok: Re:Nase financie

Ahoj Mirka,
nemôžem reagovať na tvoj článok,lebo je tam veľa slov ktoré si môžeš sama na vlastné oči prekontrolovať.
Financie kostolníka -má raz do roka zbierku a to na Vianoce, kde mu ľudia dávajú dobrovoľne príspevok ,za službu ktorú bezplatne vykonáva celý rok, chceš si to sním vymeniť?
Zvonček - už roky peniaze zo zvončeka idú na elektrinu, ak si si nevšimla pár rôčkov sa na elektrinu neskladáme.
Kvetinový fond je čiste len na kvety ,ak si ich ženy nekúpia , tak nevyzdobia kostol a kúpia za ne metly ,čistiace prostriedky,utierky... a čo sa dá do fondu ,tak tiež asi si si nevšimla , že keď máme veľkú noc,je vyzdobený hrob a kostol, na Turíce vyzdobený kostol, na Vianoce betlehem a stromček,.. myslíš si,že tá výzdoba je s ničoho?Ja som už koľkokrát kupovala kytice a keď ti mám pravdu povedať ,tak skoro nikdy mi nezvýšili peniaze,ešte som si musela zaplatiť cestu.
Strecha-vďaka Bohu ,že sa tak veľmi rýchlo spravila lebo bola v katastrofálnom stave, a to ti potvrdia aj odborníci, a zbierka bola dobrovoľná.Rozpočet je aj na oficiálnej stránky Babína, stačí si ho prečítať.
Čo sa týka omší ,stačí ísť do sakristie a tam je zošit ,kde sa ide za radom ,ako ľudia si nahlasujú omše .len tridsať dňové a ročnice sa dávajú ,vtedy keď je výročný deň úmrtia. Peniaze sú dobrovolné,keď nedáš ,nemusíš ,pán farár si ich nepýta od nikoho nebude.A toto si zaužívali naše mamy a babky, spýtaj sa ich prečo to robia. A dajú ti odpoveď .
A čo sa týka dovolenky ,každý má nárok na dovolenku, aj on si musí oddýchnuť. Ty nemávaš dovolenku?
Ja si napríklad dovolenku vyberiem celú naraz a to nejdem do práce ,skoro celé prázdniny ,lebo mám na ňu nárok zo zákona aj pán farár je len človek,ako Ty a potrebuje odych.

Mirka všetko sa dá skontrolovať, len musíš prísť osobne a pýtať sa, čítať a počúvať.

Dátum: 20.11.2010

Vložil: Miroslava Skombarova

Titulok: Re:Re:Nase financie

Ahoj Terka.
Asi sme sa nepochopili, ale o financiach p. kostolnika (aj ked si to spatne citam) nebola vobec rec. Pokila ide o zvoncek, viem dobre, ze sa nevybera na elektrinu,ale pokial si spominam, raz rocne je este zbierka ne nejake nedoplatky. Mna zaujima, ako to, ze sa nevedie evidencia, kolko sa vyzbieralo. Vieme o tom len vtedy, ked je zbierka na nejaku charitativnu cinnost. Inak sa zvoncek nerata, alebo nie je potrebne informovat o tom na dalsi tyzden ludi? ja si myslim, ze zvoncek by mal niekto z cirk. rady kazdy tyzden vyzbierat a na konci roka by sme mali dostat vyuctovanie do korunky.
Co sa tyka strechy, viem o tom, ze to bolo dobrovolne, tak ako mi potom vysvetlis to NEDOBROVOLNE vyvesenie mien ludi na nastenku, ktori na strechu neprispeli? To bolo v poriadku?
Taktiez co sa tyka fondu na kvety a upratovanie. Vsimla som si, ze sa pouzivaju na kvety. Tak ako som si vsimla, ze kvety sa nekupuju kazdy tyzden. Dovolim si tvrdit, ze ani cistiace prostriedky sa nekupuju kazdy tyzden. Mysis, ze je mozne najst niekde evidenciu o tom co sa kupi a co sa vyzbiera? My, ked kupujeme kvety, tak ukazujeme zenam aj blocek. Ked sa nekupia a p.kostolnik lkupi cistiace prostriedky, predpokladam, ze ma tiez blocek a ostatne peniaze evidovane, mam pravdu? :)
A k tej dovolenke - mas pravdu, uznavam, prispevok som pisala v zanieteni, a asi som v tomto trochu usla.

Dátum: 20.11.2010

Vložil: Terka

Titulok: Re:Re:Re:Nase financie

Ahoj Mirka,
zvonček je v evidencii, a každý mesiac sa platí na elektriku s neho,čiže bločky sú ,veď aj ty každý mesiac platíš za elektrinu! Dá sa to skontrolovať.
A ak máš potrebu ,aby každý týždeň bol zverejnený oznam o zvončeku, dobre dám podnet farskej rade. Len znova vyúčtovanie je vždy na konci roka ,ako aj na výveske tak aj v oznamoch, koľko bolo vyzbierané,koľko sa platia zálohy a koľko je nedoplatok.
Kvety - asi si vieš vypočítať , výzdobu na sviatky ,ktoré som rozpísala a potom uvidíš ,že to nie je lacné, a bločky sú aj od nich, tak ako vravíš ,aj mi vždy ukazujeme ženám koľko čo stojí.Vždy sa robí evidencia.Uznáva ,že sa nekupujú stále ,ja som písala a píšem o celom roku.
A čo sa týka vyvesenie mien, bolo to na podnet viacerých ľudí, aby to bolo zverejnené. A ak sa ti to nepáči prečo neprídeš a nepovieš, že nechceš byť tam uvedená.
Príď a všetko sa dá skontrolovať .

Dátum: 20.11.2010

Vložil: terka

Titulok: Re:Re:Re:Nase financie

Ahoj Mirka ,
trocha som počítala a ak môžeš počítaj so mnou.
V Babíne je cca 350 domov s toho cca s 300 domov chodia upratovať ženy kostol, mi sa zbierame po 3 eurá tak spolu sa vyzbiera 900 eur, pýtam sa je to veľa?
A to by sme nemohli kúpiť ani jednu kyticu.Lebo ak budem počítať ďalej, tak pred nedávnom som dostávala kytice a najlacnejšia bola za 15 eur, krát nedele a prídeš k zaujímavému číslu,koľko je eur na kvety.
A to nemusím ani vidieť bločky.

Zvonček - znova rátaj spolu so mnou týždenne sa vyzbiera cca 33 eur do mesiaca 132 eur, ja v rodinnom dome platím mesačne na elektriku 100 eur, myslíš si že kostol má menší odber elektriky ako mi v domoch?

Počítaj a ak ti to nestačí pôjdem spolu s tebou skontrolovať bločky.

Dátum: 20.11.2010

Vložil: Peťo

Titulok: Re:Re:Re:Re:Nase financie

ja by som veľmi rád vydel účtovníctvo koľko sa vyberá do zvončeka, kde sa peniaze používajú, čo robí cirkevná rada,prečo neuverejnuje každý štvrťrok ako sa hospodári zo zbierkami, schádzate sa potajomky poza kríčky poza búčky ako písal p. Laťák. Pýtam sa milá cirkevná rada načo ste tam, čo driemete, žobrote od ľudí peniaze, čo nepíšete projekty, čo nechodíte po svete za sponzormi ale ovečky dajte, Prečo p. farár nepíše projekty neorganizuje akcie z mládežov -myslím rôzne a nie len vyvolení za čo je platený ?. Veď je platený z našich daní . Prečo je zbierka na konci roka pre p. farára, keď je za svoju pastiersku službu platení z našich daní. Prečo nemá farký úrad webstránku?

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>