SPOZNAJME   SA    

 

Môj príbeh

 

Čo bolo predtým....

 

Som zrelý mladý muž, ktorý sa doposiaľ nesnažil ukazovať a preto ma nebolo tak vidieť. Doposiaľ som žil medzi Vami a pracoval na projektoch pre mladých Oravy.  Pracoval som na projekte JobCentrum v Nižnej, kde sme z EU fondov vybudovali kanceláriu pomoci ľudom pri hľadaní práce. Pomáhal som deťom a dospelým ako psychológ v pedagogicko-psychologickej poradni. Pracoval som ako manažér a dnes aj stále pracujem v priemyselnej výrobe – strojárstvo a elektrotechnika. Predtým som pracoval v Poznani, Prahe, Taliansku, USA – ako manažér v hoteli  a vedúci predaja. Viem aktívne poľsky, anglicky, taliansky, rusky, nemecky a dohovorím sa francúzsky a španielsky.

 

 

 

Čo som prešiel....

 

V živote som zvládol už veľa prekážok. Skorá smrť otca, náročné detstvo, odchod na štúdiá už v 14 rokoch a vždy spoľahnúť sa sám  na seba. Pracoval som v Taliansku, Francúzsku, Španielsku, Poľsku a v USA. V Amerike som postupne pracoval v mestách ako sú Rhode Island, New Jersey, New York, Chicago a San Francisco. V Kalifornii som pracoval ako vedúci oddelenia služieb pre hotel JW Marriott, kde som riadil skupinu 50 zamestnancov. Počas vysokej školy som pôsobil ako predseda Akademického senátu Filozofickej fakulty Univerzity Komenského (3000 študentov). Pracoval som ako manažér v mnohých firmách v USA a na Slovensku, kde dnes tiež pracujem ako manažér oddelenia nákupu. Riadil som aj skupiny obchodníkov vo firmách v Poľsku  a na Slovensku som spoločne budoval skupinu obchodných zástupcov, ktorá dnes číta cez 400 členov. V EU projektoch som pracoval ako školiteľ a popri zamestnaní som doučoval anglický jazyk.

 

Kto som....

 

Môj osobný život je naplnený mojou partnerkou. Som šťastne zasnúbený a nedávno som sa stal krstným otcom malému Riškovi, synovi mojej netere. 

 

Čo sa politiky týka, pohybujem sa medzi ľudmi, ktorí sa úprimne snažia riadiť žilinský kraj ako i krajinu k zodpovednosti a ľudskosti. Veľmi presadzujem spravodlivosť a rozčuľuje ma keď vidím, že niekto utláča slabšieho.

 

Je síce pravda, že nakoľko som pracoval vo svete a v rôznych firmách a domov som sa vracal z práce po večeroch, nepodarilo sa mi úplne blízko spoznať so všetkými ľuďmi z Babína. Avšak zblíženie viem zabezpečiť hneď po voľbe častými spoločenskými akciami, ako bol výlet do Šaštína. Výhodou toho, že v dedine nemám širokú rodinu je to, že nebudem zvádzaný rodinkárstvom ako sú mnohí iní.

 

Moja životná cesta z Babína začala tým, že ma veľmi ovplyvnil pán farár Marcel Martinko. Nakoľko detstvo bolo ťažké, veľadôstojný pán bol pre mňa vzorom. Samočinne sa z hlavného miništranta stal gymnazista na Saleziánskom gymnáziu v Šaštíne. To vďaka ďalšiemu kňazovi, ktorého dobre poznáte, saleziána, p. Don Sobotu z Vasiľova. V Šaštíne som dostal veľmi dobré základy, naučil som sa tri jazyky a nemal som potom problém dostať sa na filozofiu a slovenský jazyk ako učiteľ a po prestávke na psychológiu, kde som aj zakotvil. Prepojenie na vyššie hodnoty ma stále sprevádzalo, také isté prepojenie, aké som dostal v Babínskom kamennom kostolíku.

 

Po štúdiách, prácach v EU a USA som sa vrátil domov kvôli mojej 70 ročnej mame. Veľmi silno som pociťoval potrebu „vrátiť ten pomyselný“ tretí groš – a to je dôvod, prečo som a zostanem v Babíne. Je to môj domov. Patrím tu.

 

 

Peter

Moje číslo? Moje číslo je číslo 7...

 

 

7 - Skúsenosť

 
    Toto číslo je charakteristické pre pochopenie a hĺbkový zmysel chodu udalostí. Vyznačuje sa bohatým duchovným životom, súcitom a neustálym     sebazdokonaľovaním, ide o empatika. Ľudia s týmto číslom pociťujú krivdu hlboko a prahnú po pravde. Vlastník tohto čísla má skôr samotárske sklony, pri     ktorých dosahuje svojho poznania. Ľudia sú obdarení liečiteľskými schopnosťami, či už na fyzickej, emocionálnej alebo duchovnej úrovni. Skúsenosť ako     kľúčové slovíčko tohto čísla prezrádza, že ľudia si na vlastnej koži musia okúsiť, aby precitli a prenikli do samého chápania danej veci, niekedy aj navzdory     problémom jednajú na vlastnú päsť. Číslo vychádza z racionálneho princípu a môže potom vzbudzovať emocionálnu nevyrovnanosť. Nevýhodou môže byť     osamelosť, neschopnosť dôverovať v schopnosti ostatných a veľká náročnosť.

 

 

čítaj viac...

 

 

https://symbolon.meu.zoznam.sk/news/zivotne-cislo/